Import tuszy i tonerów prosto z Chin – czy warto je kupować?

Tonery HP zamienniki - Centrum Tuszy i Tonerów

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest wielu producentów, a produkt produktowi nie jest równy.

Na krajowym rynku możemy znaleźć wiele tonerów i tuszy importowanych z Chin. Cały problem polega na tym że wiele firm sprzedaje te produkty pod swoją nazwą. Jako własna marka, lub jako tak zwany no name.

Więc tak naprawdę możemy kupić ten sam toner, czy tusz od tego samego chińskiego producenta, jednak w wielu różnych opakowaniach. Różniący się również ceną i etykietami, które są projektowane indywidualnie pod importerów.

Producenci, którzy wspomagają się takimi produktami nie chcą sprzedawać ich pod prawdziwą nazwą, jaka przychodzi zza oceanu. Ponieważ klienci przyzwyczajeni są do danej marki czy firmy, chcą kupować sprawdzony produkt w „swoim ulubionym pudełku”. W wielu przypadkach koszt produkcji tonera jest wyższy, niż zakup gotowego produktu z Chin. Dlatego sprzedaż tonerów 100% nowych sporo wzrosła. W przeciągu paru lat, firmy zajmujące się regeneracja przegrywają walkę i zmuszeni są do sprzedaży tego typu produktów.

Co na tym zyskuje klient? Na pewno zyskują użytkownicy drukarek pod kątem finansowym. Spora konkurencja sprawiła, że ceny znacznie spadły, dodatkowo koszt pozyskania tych produktów zmniejszył się. Tonery regenerowane wymagają pracowników, którzy napełniają tonery czy tusze, a materiały potrzebne do produkcji są droższe niż gotowy produkt chiński.

Dla klienta końcowego jest to zdecydowany plus. Czy tonery takie są jednak tak wydajne i dobre jakościowo jak produkty regenerowane? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, dlatego że wszystko zależy od modelu tonera. Tonery produkowane na masową skale w Chinach, sprawdzają się w przypadku modeli najbardziej popularnych, głównie zamienniki firmy HP. Wydajność jest taka, jak w przypadku produktów regenerowanych, jakość też nie odbiega od oryginałów.

Zachęcamy do zakupów oraz przetestowania naszych zamienników w sklepie internetowym https://centrum-tuszy-tonerow.pl/

Ten wpis został opublikowany w$ s i oznaczony jako$ s.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *