Wymiana bębna w drukarce

Zestaw bębnów Centrum tuszy i Tonerów

Niektóre urządzenia drukujące laserowe, np. firmy Brother, poza materiałami eksploatacyjnymi, które należy regularnie wymieniać, posiadają również bębny. Te elementy także wymagają wymiany, a częstotliwość zakupu nowego jest uzależniona od tego, jak często eksploatujemy nasze urządzenie. W tym artykule podpowiem Ci, kiedy jest odpowiedni czas, aby wymienić bęben na nowy.

Zanim jednak do tego przejdę, warto bliżej przyjrzeć się temu elementowi i określić jego funkcję w drukarce laserowej. Bęben w większości przypadków jest połączony wraz z kasetą laserową. Możemy spotykać jednak modele urządzeń, np. wcześniej już wspomniane urządzenia marki Brother, które posiadają system oddzielnego tonera oraz bębna. Niestety, skutkiem tego typu rozwiązania, jest konieczność regularnej wymiany obu elementów, które zużywają się podczas regularnej pracy. Bęben pełni w drukarce laserowej ważną funkcję, dlatego wydrukowanie czegokolwiek bez tego elementu jest zupełnie niemożliwe.

Jaką funkcje pełni bęben? Jest on odpowiedzialny za przenoszenie grafiki lub tekstu z tonera na kartkę. Proces ten odbywa się dzięki wałkowi przylegającemu do bębna, który przyciąga drobinki tonera. Na samym końcu, gdy wydruk jest przenoszony na kartkę, toner zostaje utwardzony pod wpływem ciśnienia oraz światła. Bęben określa się mianem elementu światłoczułego, a to wszystko dzięki temu, że jest pokryty specjalistycznym materiałem światłoczułym.

Kiedy należy wymienić bęben w drukarce?

Tak, jak już wspominałam, większość producentów urządzeń laserowych zdecydowała się na mniej skomplikowane rozwiązanie, czyli połączenie kasety laserowej wraz z bębnem. Jednak nie zawsze tak to wygląda. W sytuacji, gdy toner i bęben są oddzielnymi elementami, istnieje konieczność wymiany zarówno jednego, jak i drugiego. To, jak często będziemy to robić, jest całkowicie uzależnione od częstotliwości korzystania z naszej drukarki. Przyjmuje się, że bębny, które zostały zintegrowane z tonerem, wystarczają na około 4000 – 5000 stron. Jest to jednak uzależnione od wydajności samego materiału eksploatacyjnego. W przypadku, gdy nasze urządzenie drukujące posiada niezintegrowane elementy kasety tonera i bębna, wymiana powinna następować po około 20 000 – 30 000 stron. Podobnie, jak w przypadku zintegrowanych bębnów – jest to jednak uzależnione od konkretnego modelu drukarki, którą posiadamy. Należy również pamiętać, że drukarka sama powinna zasygnalizować kiedy należy wymienić bęben/drum unit.

Jeśli poszukujesz najlepszej jakości bębnów do swojego urządzenia drukującego, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Posiadamy bębny zarówno w wersji oryginalnej – od producenta jak i w formie tańszych zamienników. Na naszej stronie internetowej każdy produkt jest dokładnie opisany, dzięki czemu będziesz wiedział, na jak długo wystarczy Ci zakupiony bęben. Aby odnaleźć produkt, który będzie kompatybilny z posiadanym przez Ciebie urządzeniem, skorzystaj z naszej wyszukiwarki! Jeżeli potrzebujesz bardziej indywidualnej pomocy z doborem odpowiednich materiałów eksploatacyjnych oraz bębnów – skontaktuj się z naszym sklepem!

Pozdrawiam!

Ten wpis został opublikowany w$ s i oznaczony jako$ s.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *