7 najczęstszych problemów z drukarkami atramentowymi.

Istnieją pewne typowe problemy z drukarką, z którymi większość właścicieli boryka się raz lub dwa razy w okresie eksploatacji swoich drukarek. Jednak te typowe problemy z drukarką nie zawsze oznaczają wizytę w serwisie drukarek.

Czasami te typowe problemy z drukarką można rozwiązać przy minimalnym zamieszaniu, pod warunkiem, że masz odpowiednią wiedzę. Oto lista niektórych z najczęstszych problemów z drukarką i sposobów ich rozwiązania.

Typowy problem z drukarką 1: Drukarka mówi mi, żebym przestał drukować, ponieważ jest mało atramentu

Typowy problem z drukarką

Nie można było używać drukarki bez zmierzenia się z powszechnym problemem z drukarką, jakim są ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu. Każda drukarka na świecie jest dziś tak zaawansowana, że ​​jest wyposażona w system wczesnego ostrzegania o niskim poziomie atramentu.

Zasadniczo ostrzeżenie o niskim poziomie atramentu ma na celu zapewnienie wystarczającej ilości czasu na wymianę wkładu, ponieważ całkowite wyczerpanie się atramentu spowoduje uszkodzenie drukarki.

Takie uszkodzenia mogą być nieodwracalne lub bardzo kosztowne w naprawie. Należy jednak pamiętać, że producenci oryginalnego sprzętu (OEM) dokonują nadmiernych rekompensat, aby zapobiec tym szkodom.

Oznacza to, że ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu zaczynają się pojawiać bardzo wcześnie. Tak więc, jeśli właśnie otrzymałeś takie ostrzeżenie, możliwe, że twoje wkłady nadal mają 50 procent swojej pierwotnej pojemności.

Hurtownia atramentowa zaleca zamówienie nowego wkładu, gdy tylko ten powszechny problem z drukarką spadnie nam na głowę. Jednak wszystko zależy od tego, jak często drukujesz. Jeśli często drukujesz, powinieneś natychmiast zamówić zamienniki, ale jeśli tego nie zrobisz, możesz pozwolić sobie na dłuższą chwilę.

Typowy problem z drukarką 2: zacięcia papieru lub pobieranie wielu arkuszy

Zacięcia papieru w drukarce

Jest to zdecydowanie najczęstszy problem z drukarką. Właściwie ten problem ma dwie części. Po pierwsze, papier utknie w rolkach drukarki, a po drugie rolki drukarki pobierają dwa lub więcej arkuszy w tym samym czasie.

Jeśli dojdzie do zacięcia papieru, prawdopodobnie nie wyrównałeś prawidłowo ryzy lub nie załadowałeś do tacy zbyt wielu arkuszy.

Natomiast jeśli papier nie jest odpowiednio wyrównany, tj. niektóre arkusze wystają, napotkasz na ten problem.

Kiedy drukarka pobiera zbyt wiele arkuszy papieru za jednym razem, problem dotyczy jakości papieru. 

Arkusze niskiej jakości mają tendencję do sklejania się. Dlatego następnym razem dobrym pomysłem może być zakup papieru lepszej jakości.

Typowy problem z drukarką 3: Drukarka działa zbyt wolno, gdy wydaję polecenia z urządzenia mobilnego

Wiele typowych problemów dzisiejszych drukarek jest związanych z korzystaniem z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Najczęstszym problemem z drukarką w tej kategorii są ludzie, którzy nie wiedzą, jak wysłać polecenie drukowania ze swoich urządzeń mobilnych.

Innym częstym problemem drukarki związanym z korzystaniem z urządzeń przenośnych jest to, że drukarka działa zbyt wolno, gdy polecenie drukowania pochodzi z urządzenia mobilnego. Musisz zrozumieć, że jeśli twoja drukarka jest wolniejsza niż normalna prędkość drukowania podczas obsługi zadań drukowania mobilnego, problem jest najprawdopodobniej związany z łącznością.

Oznacza to, że drukarka działa wolno z zadaniami drukowania mobilnego, ponieważ albo ona, albo telefon komórkowy nie są prawidłowo podłączone do sieci bezprzewodowej. Ten problem można rozwiązać na różne sposoby, na przykład zbliżając router i instalując repeater.

Typowy problem z drukarką 4: Drukarka działa zbyt wolno

Niektóre drukarki są jak Ferrari, podczas gdy inne są wolne jak muł. A co, jeśli drukarka nie działa nawet z normalną prędkością? Innymi słowy, co zrobić, jeśli twoja drukarka jest wolniejsza, niż jest oceniana?

Istnieją oczywiście powody, dla których tak się dzieje, co oznacza, że ​​istnieją rozwiązania tego powszechnego problemu z drukarką. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wypróbować, jeśli twoja drukarka zachowuje się jak uparty muł i porusza się powoli, jest przejście z ustawień drukowania wysokiej jakości na ustawienia drukowania niższej jakości.

Innym sposobem rozwiązania tego typowego problemu z drukarką jest usunięcie zaznaczenia automatycznego drukowania dwustronnego. Ustawienia dupleksu zawsze wymagają czasu, ponieważ wymagają od drukarki odwracania każdego drukowanego papieru.

Typowy problem z drukarką 5: Wydrukowany obraz jest zastępowany innym

Ghosting drukarki

Załóżmy, że robisz wydruk za pomocą drukarki, ale jeśli chodzi o następny wydruk, widzisz niewielki obraz tego samego wydruku, który jest widoczny na następnym wydruku.

Ten powszechny problem z drukarką jest określany w branży poligraficznej jako „duchy”.

Jeśli tak się dzieje z drukarką, oznacza to, że prawdopodobnie drukarka żyła długo i zdrowo.

Oznacza to również, że teraz potrzebuje liftingu. Mówiąc konkretnie, ten typowy problem z drukarką występuje, gdy zestaw atramentu w drukarce lub jego bęben się starzeje.

Najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest skorzystanie z usług serwisu, w których wadliwy składnik zostanie wymieniony.

Typowy problem z drukarką 6: Jakość druku spadła

To jeden z najczęstszych problemów z drukarką, z jakimi borykają się dziś ludzie w tym kraju, niska jakość druku może sprawić, że każdy będzie wyrywać sobie włosy. Ten typowy problem z drukarką może mieć dwie role. Pierwsza to słaba jakość druku tekstu, a druga to słaba jakość wydruku zdjęć.

Niezależnie od tego, z którym masz do czynienia, pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić, jest to, czy drukarka jest skonfigurowana pod kątem najlepszej jakości w ustawieniach, czy nie. Zarówno drukowanie zdjęć, jak i drukowanie tekstu mają najwyższe ustawienia jakości, na które należy zwrócić uwagę.

Następnie należy sprawdzić jakość używanego papieru. Wiele osób wybiera papier słabej jakości, aby zaoszczędzić pieniądze. Może to często skutkować spadkiem jakości końcowego wydruku.

Podobnie, jeśli używasz bardzo tanich kartridży, mogą one być winowajcami słabej jakości druku. Jeśli jeden z wkładów jest prawie pusty, może to powodować odchylenia kolorów i wyblakłe wydruki.

W przypadku drukarek laserowych ten powszechny problem z drukarką może wynikać z nadmiernego osiadania proszku tonera we wkładzie. Rozwiązaniem jest więc wyjęcie tonera i potrząśnięcie nim.

W przypadku drukarek atramentowych możesz spróbować wyczyścić dysze i głowicę drukarki przez jej wewnętrzny mechanizm, zanim wypróbujesz inne rozwiązania, aby wyczyścić  zatkaną głowicę drukarki .

Typowy problem z drukarką 7: To zbyt dużo kosztuje

W końcu każdy właściciel drukarki ma ten problem, dlatego uważamy go za najczęstszy problem z drukarką, ponieważ producenci OEM zaczęli sprzedawać drukarki po cenach jednorazowych.

Obecnie tusze oryginalne są wyceniane bardzo wysoko, co może naprawdę wywrócić koszty eksploatacyjne do góry nogami. Odpowiedzią są oczywiście dobrej jakości zamienniki, które znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Nie oznacza to jednak, że uciekasz się do ponownego napełniania wkładów, ponieważ nigdy nie jest to niezawodny sposób. Oznacza to, że znajdujesz wiarygodnego dostawcę i kupujesz oryginalne lub zamienne wkłady do drukarek.

Nie trzeba dodawać, że kierujemy Cię do nas, ponieważ udzielamy 100-procentowej gwarancji na nasze zamienniki, atramentowe lub laserowe. Co więcej, kupując u nas, możesz zaoszczędzić do 70 procent pieniędzy, które w innym przypadku wydałbyś na wkłady OEM.

Ten wpis został opublikowany w$ s i oznaczony jako$ s.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *