Oszacuj koszt tonera, czy tuszu przed zakupem drukarki!

Przed zakupem czegoś nowego warto zasięgnąć porady lub przynajmniej poszukać informacji. Jeśli zapytasz eksperta przed zakupem nowej drukarki laserowej, jest bardzo prawdopodobne, że doświadczona osoba powie Ci, abyś zwrócił szczególną uwagę na wydajność kasety z tonerem. To to samo, co rozważenie przebiegu pojazdu, którego spodziewasz się używać na co dzień. Jednak niewielu z nas zadaje sobie trud, by przyjrzeć się wydajności wkładu przy zakupie drukarki.

To stawia nas w kiepskiej sytuacji, gdy musimy płacić krocie za materiały eksploatacyjne, aby nasze drukarki działały. Najgorsze jest to, że musisz regularnie korzystać z drukarki lub całkowicie przestanie działać. To podstępna pułapka. Musisz przestać drukować zbyt dużo, aby zaoszczędzić pieniądze, ponieważ wydajność kasety z tonerem nie jest wystarczająco dobra, ale nie możesz przestać drukować, ponieważ spowoduje to zniszczenie drukarki.

Dlatego musisz zwrócić szczególną uwagę na wydajność kasety z tonerem przed zakupem drukarki. Jeśli tego nie zrobisz, może się okazać, że materiały eksploatacyjne przewyższą koszt zakupu drukarki. Aby zwrócić uwagę na wydajność kasety z tonerem, musisz najpierw zrozumieć, na czym ona polega.

Jak szacowana jest wydajność kasety z tonerem?

Oryginalne tonery marki Brother- Centrum Tuszy i Tonerów

Jest to temat, na którym skupiamy się często. Mimo to szybko podsumujemy. Wydajność kasety z tonerem jest szacowana na podstawie metodologii wydajności ISO / IEC. Są to standardowe metodologie oferowane przez niezależną stronę trzecią, aby kupujący mogli porównać wkłady wyprodukowane przez różnych producentów oryginalnego sprzętu (OEM). Ponieważ nie możesz porównywać jabłek i pomarańczy, jest to sposób na przekształcenie wszystkich pomarańczy w jabłka i odwrotnie.

Chociaż technicznie metodologia jest złożona i zawiera wiele drobnych zawiłości, uprościmy ją, aby ułatwić czytanie. Zasada jest tutaj prosta. Sprawdź, ile stron wydrukuje każdy wkład. Ponieważ strony nie mogą się różnić, znajdź sposób na ujednolicenie drukowanych stron. Wybrana standaryzacja obejmowała pięć procent pokrycia. Oznacza to, że tylko pięć procent stron zostanie pokrytych tonerem.

Dlatego we wszystkich wkładach są wyświetlane „Strony XYZ z pokryciem 5%”. Jeśli na opakowaniu wkładu nie jest widoczny napis „5% pokrycia”, możesz być pewien, że będzie on gdzieś dostępny drobnym drukiem. Tak właśnie działa branża.

Typowe przyczyny niskiej wydajności kasety z tonerem

Tonery oryginalne i zamienne Xerox- Centrum tuszy i Tonerów

Teraz najprawdopodobniej myślisz, że te standardowe testy nic nie znaczą. W końcu wkłady często nie zapewniają liczby stron podanej na pudełku. Chodzi o to, że dość często wkłady oferują mniej stron niż reklamowano na pudełku. Dzieje się tak z wielu powodów, ale tutaj podamy najczęstsze.

  1. Twoje strony mają ponad 5% pokrycia: ta jest dość oczywista. Nie osiągasz szacowanej wydajności kasety z tonerem tylko dlatego, że drukujesz strony z ponad 5% pokryciem tonerem. Może się to zdarzyć na wiele sposobów. Obrazy i grafiki prawie zawsze wymagają więcej tonera niż strony pokryte 5%. Jednocześnie wiele dokumentów tekstowych ma również wyższe wartości procentowe. W przypadku dokumentów tekstowych wartość procentowa może również zależeć od używanej czcionki.
  2. Często drukujesz dwustronnie: wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że strony zadrukowane dwustronnie są liczone jako dwie strony, jeśli chodzi o zużycie tonera. Może to brzmieć niezdrowo, ale właściciele drukarek zwykle liczą liczbę wykorzystanych stron z ryzy papieru. To da im liczbę wykorzystanych stron, ale jeśli wydrukowali dwustronnie, szacowana liczba będzie znacznie różnić się od rzeczywistej liczby. Druk dwustronny oznacza również, że papier musi przebyć duże odległości, aby został odwrócony. Podczas obracania papieru proces drukowania jest nadal aktywny. Oznacza to, że podczas drukowania dwustronnego komponenty drukarki i kasety są aktywne dłużej niż przez okres potrzebny do wydrukowania dwóch stron.
  3. Pozwoliłeś drukarce pozostawać bezczynnie przez zbyt długi czas: Wydajności wkładów z tonerem są oparte na optymalnych warunkach. Optymalnym stanem każdej drukarki i każdego wkładu jest „regularne użytkowanie”. Oznacza to, że jeśli używasz drukarki tylko w trybie wyłączonym i włączonym, liczba stron wydrukowanych z danego zestawu wkładów nie będzie równa szacowanej łącznej liczbie. Dzieje się tak, ponieważ drukarka i wkłady zawierają elementy mechaniczne, które muszą się poruszać, aby były wydajne. Na przykład, gdy drukarka nie jest używana wystarczająco regularnie, cząsteczki tonera mogą się stopić, uniemożliwiając optymalne zużycie.
  4. Drukujesz w czerni kompozytowej: przeciętny Jan nie wie o drukowaniu w skali szarości. Myślą, że jeśli będą drukować w czerni i bieli, nie będą używać kolorowych wkładów. Natomiast wiele nowoczesnych technologii drukowania polega na tym, że kolorowy toner jest używany również podczas drukowania stron czarno-białych. Ma to na celu zwiększenie intensywności czerni na stronach. Jest to znane jako czerń kompozytowa.
  5. Toner się nie skończył, ale kaseta jest gotowa: Jak wspomniano wcześniej, szacunkowa wydajność kasety z tonerem jest oparta na optymalnych warunkach. Niektóre elementy znajdujące się wewnątrz kaset to ostrza czyszczące, fotoprzewodniki i wywoływacze. Czasami, gdy optymalne warunki nie są dostępne, jeden lub więcej elementów w kasetach może się wyczerpać, zanim toner się wyczerpie. Dobry przykład można zobaczyć w przypadku użytkowników, którzy drukują dużo kopert lub innych tak wąskich nośników. Ten rodzaj drukowania powoduje zużycie bębna światłoczułego przed wszystkim innym do tego stopnia, że ​​toner jest dostępny w kasecie, ale kaseta nie może już drukować.

Jakie inne czynniki mogą prowadzić do niskiej wydajności kasety z tonerem?

Tonery oryginalne Canon- Centrum Tuszy i Tonerów

W poprzedniej sekcji wymieniono najczęstsze przyczyny, dla których właściciele drukarek często stwierdzają, że ich wkłady się wyczerpują, zanim osiągną szacowaną wydajność wkładu z tonerem. Nie są to jednak jedyne powody. Istnieje wiele innych powodów, które należy uwzględnić. Oto kilka z nich.

  1. Nieregularne drukowanie: za każdym razem, gdy wydajesz polecenie drukowania, zauważysz, że rzeczy zaczynają się poruszać, zanim papier zostanie nawet wciągnięty do wydruku. Podobnie, gdy wydruk wypluje zadrukowany papier, usłyszysz dźwięki dochodzące z wnętrza drukarki. Dzieje się tak również dlatego, że niektóre elementy poruszają się nawet po wydrukowaniu papieru. Dlatego dwa zadania drukowania zawierające po pięć arkuszy papieru i jedno zadanie drukowania zawierające 10 arkuszy spowodują różne zużycie drukarki i wkładów. Zbyt częste robienie tego pierwszego spowoduje, że wkłady nie osiągną wydajności wkładu z tonerem.
  2. Wysoka wilgotność: drukowanie pod koniec dnia jest połączeniem sił mechanicznych i chemicznych. Zarówno procesy mechaniczne, jak i chemiczne wymagają odpowiednich warunków. Mimo że drukarka i wkłady są przystosowane do pracy w różnych warunkach, wysoka wilgotność to jedna z rzeczy, która może wpływać na ich działanie. Dlatego jeśli drukarka znajduje się w pomieszczeniu o dużej wilgotności lub mieszkasz w miejscu o nadmiernej wilgotności, wkłady mogą nie spełniać szacunkowej wydajności wkładu z tonerem.
  3. System alienacji: jest to system zapewniający odłączenie kolorowych wkładów od przepływu procesu, gdy drukarka otrzyma zadanie drukowania monochromatycznego. Jednak ten system jest zaprojektowany do działania w sposób, który nie wpływa na szybkość drukowania urządzenia. Oznacza to, że jeśli często zmieniasz strony kolorowe i monochromatyczne, system alienacji może nie zawsze działać, aby zapewnić dużą prędkość drukowania. Może to spowodować zużycie kaset, a tym samym zmniejszyć wydajność kaset z tonerem.
Ten wpis został opublikowany w$ s i oznaczony jako$ s.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *