Rozmazany druk – jak temu zapobiec?

Drukarki atramentowe stały się bardziej kompaktowe, a jednocześnie stają się bardziej zaawansowane technologicznie.

Oznacza to, że obecnie jest więcej zastosowań drukarek atramentowych niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak pod koniec dnia drukarki atramentowe opierają się na atramentach pigmentowych i barwnikowych, które są oparte na wodzie.

Oznacza to, że niezależnie od tego, do czego używasz drukarki atramentowej, jeśli ostateczne wydruki wejdą w kontakt z wodą, mogą się rozmazać. W rzeczywistości jest to powszechny problem wśród osób, które regularnie używają swoich drukarek atramentowych.

Atramentowe wydruki rozmazujące się w kontakcie z wilgocią w określonych warunkach mogą potencjalnie zrujnować kluczowe zadanie, umowę, a nawet dobrze prosperującą firmę.

Zagrożenia są na tyle realne, że klienci chcą wiedzieć, w jaki sposób mogą zapobiec rozmazywaniu się atramentu i całkowicie je wyeliminować. Jeśli również zastanawiałeś się, jak zapobiegać rozmazywaniu się atramentu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Oto kilka rozwiązań.

Zapobiegaj rozmazywaniu się drukarek atramentowych, dając atramentowi wystarczającą ilość czasu do wyschnięcia.

Rozmazany druk- Blog Centrum tuszy i Tonerów

Wiemy, że brzmi to niezwykle prosto. Jednak pozostaje najczęstszą przyczyną rozmazywania się na drukarce atramentowej.

Użytkownicy bardzo często drukują swoje obrazy lub dokumenty i natychmiast zaczynają się nimi zajmować. Podczas gdy drukarki fotograficzne są nieco bardziej wymagające.

W zależności od drukarki atramentowej, rodzaju używanego tuszu i rodzaju używanego papieru, czas schnięcia może wahać się od kilku do kilkudziesięciu godzin. Zwykle drukowane dokumenty wymagają kilku godzin, aby wyschły, a wydruki fotograficzne – około 24 godzin.

Wybierz atramenty wysokiej jakości, aby zapobiec rozmazywaniu się atramentu.

Najdroższym elementem drukowania atramentowego jest tusz. To nie jest drukarka. To nie jest papier. To nie jest moc, którą zużywa drukarka. To jest atrament! Nie jest więc zaskakujące, że pierwszą rzeczą, o której ludzie myślą, gdy chcą zaoszczędzić pieniądze na drukowaniu atramentowym, jest atrament.

Powoduje to, że klienci wybierają tusze niskiej jakości. Bezpośrednim skutkiem takich decyzji jest rozmazanie atramentu.

Dzieje się tak dlatego, że to, czy tusz trzyma się na papierze, czy też nie, zależy od jego składu i dokładności pod względem ilości tuszu dostarczanego na papier. Powyższe opcje obniżania kosztów skutkują albo niską jakością atramentu, albo utrudnieniem systemu dostarczania wkładu.

Najlepiej zaopatrzyć się w atrament wysokiej jakości. Nie oznacza to, że musisz nosić na szyi finansowy albatros wkładów producenta oryginalnego sprzętu (OEM). Wystarczy, że zaopatrzysz się w zamienniki dobrej jakości, które bez wątpienia znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Oznacza to po prostu, że musisz upewnić się, że kupujesz wkłady od kogoś niezawodnego i godnego zaufania.

Zapobiegaj rozmazywaniu się atramentu, wybierając odpowiednią kombinację atramentu i papieru.

Innym powodem, dla którego możesz spodziewać się rozmazanych wydruków, jest to, że wkłady atramentowe i typ papieru, którego używasz, są naprawdę słabej jakości. Może się to czasami zdarzyć, gdy wybieramy oszczędność papieru i materiału eksploatacyjnego.

Jednak każda drukarka atramentowa jest dostarczana z zestawem zaleceń dotyczących rodzaju atramentu i papieru, które powinny być używane. Możesz albo postępować zgodnie z tymi zaleceniami co do joty, lub wypróbować własne kombinacje atramentów i rodzajów papieru, aby sprawdzić, który z nich działa najlepiej.

Należy również rozważyć uaktualnienie używanego papieru do bardziej zaawansowanego typu. Na przykład na rynku dostępne są różne rodzaje papieru ze specjalnymi powłokami. Zadaniem tych powłok jest uszczelnienie znajdującego się pod nim tuszu i zapobieganie rozmazywaniu się atramentu.

Baw się ustawieniami drukarki, aby zapobiec rozmazywaniu atramentu.

Tak, to może być takie proste. Zapobieganie rozmazywaniu się atramentu można rozwiązać równie łatwo, jak zmiana ustawień drukarki. Każda drukarka ma własny zestaw ustawień. Zwykle domyślne ustawienia drukarki są najbezpieczniejszymi możliwymi ustawieniami. Oznacza to, że te ustawienia są tak uniwersalne, jak tylko można.

Te ustawienia będą działać dla Ciebie, jeśli używasz zalecanych materiałów eksploatacyjnych. Jeśli jednak chcesz zmienić materiały eksploatacyjne lub uzyskać wyższą jakość, będziesz musiał bawić się ustawieniami drukarki.

Użyj uszczelniaczy, aby zapobiec rozmazywaniu się atramentu.

Oto sekret, którego są świadomi wszyscy profesjonalni fotografowie, zwłaszcza ci, którzy drukują własne zdjęcia. Każdy wydrukowany obraz będzie podatny na rozmazywanie, szczególnie jeśli nie używasz specjalnie powlekanego papieru fotograficznego.

Jednakże, aby zapobiec rozmazywaniu się atramentu, na rynku są łatwo dostępne produkty. Są to zasadniczo szczeliwa, które można nałożyć na powierzchnię drukowanego obrazu i zapobiegają rozmazywaniu się atramentu, ponieważ blokują one interakcję atramentu z wodą.

Te szczeliwa są zwykle znane pod wieloma nazwami, takimi jak środki ochrony sztuki lub po prostu „uszczelniacze”.

Jeśli nie możesz znaleźć uszczelniaczy, możesz użyć przedmiotów codziennego użytku jako substytutów. Przykłady przedmiotów, których możesz użyć, to poliuretan, lakier do paznokci i lakier do włosów.

Ten wpis został opublikowany w$ s i oznaczony jako$ s.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *