Rozwiązania problemów z błędami wkładów atramentowych kompatybilnych z Epson

Od lat toczy się gorąca bitwa między producentami oryginalnych wkładów atramentowych a producentami wkładów atramentowych innych firm.

Producenci oryginalnego sprzętu (OEM) bazują na zyskach ze swoich wkładów, zwłaszcza dlatego, że sprzedają swoje drukarki ze stratą.

Jednak ta strategia OEM spowodowała ogromną różnicę między wkładami atramentowymi OEM a wkładami atramentowymi innych firm.

Ponieważ ludzie zaczęli kupować kompatybilne wkłady atramentowe, aby zaoszczędzić pieniądze, OEM próbował temu przeciwdziałać, wprowadzając technologię mającą na celu zapobieganie używaniu zamiennych wkładów atramentowych w ich drukarkach.

Chociaż ta technologia tymczasowo zdołała zablokować zgodne wkłady atramentowe, stała się tak wyrafinowana, że ​​obecnie zdarzają się również przypadki blokowania oryginalnych wkładów atramentowych. Nie ma żadnych wiadomości na temat tego, jak producenci OEM planują rozwiązać problem, a klienci często maja kłopot.

Weźmy na przykład drukarki atramentowe Epson. Prawdopodobnie napotkałeś problem polegający na tym, że wkłady atramentowe Epson nie są akceptowane przez drukarkę lub słyszałeś o kimś, kto napotkał ten problem.

Nie jest to nawet problem ograniczony do wkładów atramentowych zgodnych z Epson. Podobne skargi zgłaszali również użytkownicy oryginalnych wkładów atramentowych firmy Epson. Co więc możesz zrobić, gdy pojawi się taki problem? Istnieje wiele rzeczy, które możesz spróbować, aby te nieznośne wkłady atramentowe kompatybilne z firmą Epson zachowywały się. Rozważ następujące przykłady podane poniżej.

Pełny zestaw wkładów, a jeden wkład atramentowy kompatybilny z Epson

Jeśli napotkasz błąd dotyczący nierozpoznanego wkładu, oznacza to, że wymieniasz pełny zestaw wkładów lub tylko jeden. Jedną ze sztuczek usuwania nierozpoznanego błędu kasety jest wypróbowanie obu metod. 

  • Jeśli próbowałeś zainstalować tylko jeden wkład atramentowy zgodny z Epson, spróbuj wyłączyć drukarkę, wyjąć wszystkie wkłady i zainstalować je wszystkie przed włączeniem drukarki. Wyłączenie drukarki działa, ponieważ powoduje wymazanie pamięci drukarki, dzięki czemu wszystkie wkłady są postrzegane jako świeże i nowe.
  • Jeśli próbowałeś zainstalować nowy zestaw wkładów, możesz rozważyć rozłożenie instalacji. Oznacza to jednokrotne ponowne uruchomienie drukarki, a następnie zainstalowanie wkładów atramentowych zgodnych z Epson jeden po drugim, aby drukarka rejestrowała wkłady osobno. Jeśli wystąpi problem z jednym kompatybilnym wkładem atramentowym firmy Epson, ta technika również go ujawni.

Wyjmij wkład atramentowy zgodny z Epson i zainstaluj go ponownie

Najczęściej błędy związane z wkładami atramentowymi zgodnymi z Epson są spowodowane nieprawidłowym zainstalowaniem wkładu. Nie oznacza to, że coś jest nie tak z oprogramowaniem. Oznacza to po prostu, że wkład atramentowy zgodny z Epson nie kliknął tak dobrze, jak powinien. Tak więc prostym rozwiązaniem jest wyjęcie wkładu atramentowego zgodnego z Epson i ponowna instalacja.

Sprawdź i wyczyść chip na wkładzie atramentowym zgodnym z Epson

Jeśli ani pierwsze, ani drugie rozwiązanie nie działa, możesz spróbować sprawdzić chip na wkładzie atramentowym kompatybilnym z Epson. Producenci OEM wprowadzili koncepcję chipów na swoich wkładach z dwóch powodów.

Pierwszym z nich była pomoc drukarce w monitorowaniu stanu wkładu i znajdującego się w nim atramentu, podczas gdy drugim było utrudnienie producentom zamienników wytwarzania kompatybilnych wkładów atramentowych. To samo dotyczy firmy Epson.

Jeśli więc otrzymujesz błąd dotyczący nierozpoznanego wkładu, możliwe, że coś jest nie tak z układem na wkładzie atramentowym zgodnym z Epson. Na przykład, jeśli powierzchnia chipa nie jest czysta, kontakt nie byłby prawidłowy, co uniemożliwiłoby drukarce rozpoznanie wkładu.

W rezultacie, jeśli wyjmiesz wadliwy wkład atramentowy zgodny z Epson i wyczyścisz na nim chip, może to rozwiązać problem. Upewnij się, że robisz to delikatnie i niestrzępiącą się chusteczką lub szmatką, w przeciwnym razie możesz pogorszyć problem, zamiast go rozwiązać.

Sprawdź i wyczyść przewód stykowy chipa w drukarce

Przewód kontaktowy drukarki jest drukarkowym odpowiednikiem chipa na górze wkładu atramentowego zgodnego z Epson. Podobnie jak chip na wkładzie, winowajcą mogą być również brudne przewody kontaktowe.

W rzeczywistości te przewody kontaktowe są znacznie bardziej czułe i delikatne niż chip na wkładzie. Właściwie pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić, czy są na swoim miejscu lub czy zostały z jakiegoś powodu wyciągnięte.

Jeśli zostały wyciągnięte, możesz spróbować je ponownie umieścić, ale to rzadko działa. Jeśli nie da się ich przywrócić, jedynym wyjściem jest skorzystanie z usług drukarki.

Jeśli jednak są na miejscu, powinieneś spróbować je wyczyścić tak, jak czyściłeś chip na górze wkładu atramentowego zgodnego z Epson.

Jakość druku jest bardzo zła

Co się stanie, jeśli Twoja drukarka nie wyświetli błędu „nie rozpoznano wkładu”, a wkład atramentowy zgodny z Epson pasuje idealnie, ale jakość druku nie jest odpowiednia? Czy to nadal wina twojego wkładu, czy coś jest nie tak z twoją drukarką. Co możesz zrobić?

Po pierwsze nie zamartwiaj się na zapas. Zwykle dzieje się tak, gdy głowica drukująca nie jest czysta. Na przykład jest to powszechne wśród użytkowników, których wkłady wymagały wymiany, ale opóźniło się to o kilka dni.

Czekanie pozwala na koagulację atramentu znajdującego się już w głowicy drukującej, ponieważ nie ma świeżego przepływu atramentu. Rozwiązanie tego problemu również jest dość proste. Musisz użyć wbudowanej funkcji czyszczenia głowicy drukującej. 

Irytujące ostrzeżenie o niskim poziomie atramentu

Czasami wszystkie wkłady atramentowe zgodne z Epson zostaną zainstalowane prawidłowo, ale drukarka zacznie wyświetlać frustrujące ostrzeżenie o niskim poziomie atramentu. Nie jest to powodem do niepokoju, ponieważ system ostrzegania o niskim poziomie atramentu w drukarkach jest z zazwyczaj sztuczny .

Na przykład drukarki zaprojektowano tak, aby generowały ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu nawet wtedy, gdy we wkładzie jest atrament, ponieważ pusty wkład może uszkodzić głowicę drukarki. Chociaż uzasadnienie jest słuszne, implementacja nie jest taka, ponieważ ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu są czasami wyzwalane nawet wtedy, gdy we wkładzie pozostało 50% atramentu!

Ze względu na tę nieodłączną wadę często zdarza się, że wkłady atramentowe zgodne z Epson powodują wyświetlanie w drukarkach ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu. Nie musisz się martwić. Świadomie zignoruj ​​ostrzeżenie i kontynuuj drukowanie, jakby go tam nie było.

Mieszanie oryginalnych wkładów z wkładami atramentowymi zgodnymi z Epson

Niektórzy klienci próbują łączyć oryginalne wkłady atramentowe firmy Epson z wkładami atramentowymi kompatybilnymi z firmą Epson. Ta kombinacja nie działa. Po pierwsze, jeśli spróbujesz tego, Twoja drukarka najprawdopodobniej odmówi rozpoznania wkładu atramentowego zgodnego z Epson lub oryginalnego wkładu atramentowego Epson.

Co więcej, nawet jeśli drukarka rozpoznaje dwa różne typy wkładów, zauważysz, że ucierpiała jakość wydruku. Dlaczego to się zdarza?

Dzieje się tak, ponieważ skład atramentu w oryginalnym wkładzie atramentowym firmy Epson różni się od składu atramentu we wkładzie kompatybilnym z atramentem firmy Epson. Kiedy dwie mieszanki atramentów łączą się ze sobą, nie dają takiego koloru i konsystencji, jakie powinny wytwarzać. W rezultacie cierpi na tym ostateczna jakość twojego druku.

Polecamy zakupy w naszym sklepie internetowym, znajdziesz tam wszystko, czego potrzebuje twoja drukarka.

Ten wpis został opublikowany w$ s i oznaczony jako$ s.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *