Definicja bębna, a kasety z tonerem.

Aby naprawdę zrozumieć różnice między bębnami, a wkładami z tonerem, musisz uzyskać podstawową wiedzę na temat działania drukarek laserowych. Drukarki laserowe działają w oparciu o ładunki elektryczne. Te ładunki elektryczne są ważne, ponieważ toner jest zasadniczo plastikiem, który można zebrać i przenosić po prostu zmieniając ładunek wokół nich.

Cząsteczki tonera są przenoszone ze zbiornika na stronę poprzez zmianę ładunków elektrycznych. Dwa najważniejsze elementy drukarki laserowej to, kaseta z tonerem i zespół bębna.

Bębny i tonery kontra bębny z kasetą z tonerem-Centrum tuszy i tonerów
Bębny i tonery kontra bębny z kasetą z tonerem-Centrum tuszy i tonerów

Kasety z tonerem są dokładnie tym, co sugeruje ich nazwa. Są to wkłady lub pojemniki z cząstkami tonera. Z drugiej strony, zespół bębna jest elementem używanym do przenoszenia cząstek tonera ze zbiornika na strony. Do rysowania obrazu na bębnie wykorzystuje się energię elektryczną. Ten obraz jest tym, co wydrukujesz na stronie.

Obraz jest rysowany na bębnie za pomocą ładunku elektrycznego, przy czym reszta zespołu bębna pozostaje neutralna, podczas gdy linie obrazu zawierają ładunek elektryczny. Gdy zespół bębna przesuwa się nad cząstkami tonera, naładowane linie zbierają cząstki tonera, podczas gdy neutralna część bębna nie. Te cząsteczki tonera są następnie przenoszone na arkusz papieru, gdzie są topione i osadzane w papierze.

Tak więc kaseta z tonerem jest pojemnikiem, w którym znajdują się cząsteczki tonera, podczas gdy zespół bębna jest elementem przechowującym obraz do wydrukowania.

Skąd pytanie o zespoły bębna i wkłady z tonerem?

Kwestia jednostek bębna i kaset z tonerem wynika z odmiennej struktury drukarek laserowych. Wszystkie nowoczesne drukarki laserowe zawierają oba te elementy. Jednak w większości nowoczesnych drukarek laserowych, takich jak drukarki laserowe HP, zespół bębna i kasety z tonerem znajdują się w jednej jednostce. Z drugiej strony w drukarkach laserowych Brother te dwa elementy są oddzielne.

Oznacza to, że gdy zabraknie tonera lub zespół bębna ulegnie uszkodzeniu, w drukarkach laserowych HP będziesz musiał wymienić cały zespół, podczas gdy w drukarkach laserowych Brother możesz wymienić każdy z nich osobno.

Zespoły bębna, a wkłady z tonerem: kiedy należy je wymieniać?

Jak już wspomniano, w drukarkach laserowych, które współpracują z elementami łączonymi, będziesz musiał wymieniać cały zespół za każdym razem, gdy skończy się toner lub zespół bębna ulegnie uszkodzeniu.

Bębny Brother - Centrum Tuszy i Tonerów
Bębny Brother – Centrum Tuszy i Tonerów

Oznacza to, że jeśli zabraknie tonera, to wymienisz zespół bębna, mimo że był sprawny.

Podobnie, jeśli zespół bębna nie działa prawidłowo, będziesz musiał wyrzucić toner z tego samego zespołu, ponieważ nie możesz zmienić samego zespołu bębna.

Zazwyczaj nie jest to duży problem, ponieważ zespoły bębnów w połączonej konstrukcji obudowy rzadko ulegają uszkodzeniu.

Powodem tego jest to, że w większości drukarek zespół bębna może pracować z około trzema różnymi kasetami z tonerem. Problemem jest więc to, że za każdym razem, gdy kończy się toner, musisz wyrzucić wraz z nim dobry zespół bębna. Problemy te nie występują w przypadku drukarek, które pozwalają na wymianę poszczególnych zespołów bębna i kaset z tonerem, niezależnie od siebie.

Jaki jest wpływ kosztów w obu sytuacjach?

Jeśli nie jesteś rozrzutny, kwestia zakupu bębna i kaset z tonerem może okazać się drogim wydatkiem. W rzeczywistości, jeśli intensywnie korzystasz z drukarek laserowych, to będziesz rozważać ten koszt. Jak więc zespolone i niezespolone elementy bębna oraz kasety z tonerem wpływają na twoje finanse?

Połączone produkty zespołów bębna i wkładów tonera kosztują znacznie więcej niż pojedyncze wkłady z tonerem. Jednocześnie jednak te połączone produkty kosztują znacznie mniej niż pojedyncze zespoły bębnów. W rzeczywistości, w porządku rosnącym według kosztów, sekwencja składa się z pojedynczych wkładów tonera, następnie połączonych obudów wkładów tonera i zespołów bębna, a następnie poszczególnych zespołów bębna.

Jeśli chodzi o wybór typu drukarki, należy wziąć pod uwagę żywotność zespołów bębna. Poszczególne zespoły bębna zwykle mogą wytrzymać od dwóch do trzech oddzielnych wkładów tonera. Tak więc na dłuższą metę drukarki laserowe, które umożliwiają indywidualną wymianę, mogą być i są lepszym rozwiązaniem dla klientów lubiących oszczędności.

Jednocześnie, kupując drukarkę laserową, rozsądne może być samodzielne oszacowanie kosztów na podstawie tego, czy drukarka laserowa pozwala na wymianę poszczególnych elementów, jaki jest koszt części zamiennych i jaka jest wydajność bębna i tonera.

Skąd więc będziemy wiedzieć, kiedy należy wymienić bęben, a kiedy kasetę z tonerem?

W tym zakresie bardzo pomocne są programy do drukarek laserowych. Dostarczają komunikaty ostrzegawcze, gdy jakikolwiek komponent wymaga zmiany.

Wymiana bębna w drukarce.

Jeśli jednak nie chcesz polegać na tych informacjach lub z jakiegoś powodu nie działają, dość łatwo jest określić, kiedy musisz coś zmienić.

Jeśli wydruki są zbyt jasne, oznacza to, że w drukarce laserowej kończy się toner. Tak więc, wiesz, że to kasetę z tonerem musisz wymienić.

Natomiast, jeśli wydruki są niewyraźne i mają smugi lub linie, oznacza to, że zespół bębna uległ zniszczeniu na tyle, że wymaga wymiany. A więc wiesz, że to bęben wymaga wymiany.

Zapraszamy do zakupów tonerów i bębnów w naszym sklepie internetowym. Dokonasz tu wygodnych zakupów, a zamówiony towar dostarczymy ci kurierem do domu, lub do paczkomatu jeśli tak wolisz. Posiadamy również magazyn w siedzibie firmy, który umożliwia zakupy stacjonarne.