Sztuczki dotyczące niskiego poziomu atramentu w drukarce: wiedza jest kluczem!

Szukasz sztuczki z niskim poziomem atramentu, która pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze? Oczywiście, że tak, bo to jest powód, dla którego jesteś u mnie na blogu. W Internecie znajdziesz skomplikowane sztuczki związane z niskim poziomem atramentu, ale wszystkie z nich będą wymagały dosłownie ubrudzenia sobie rąk. Nasze triki związane z niskim poziomem atramentu w drukarce nie są skomplikowanymi manewrami są dużo prostsze. Nasze sztuczki związane z niskim poziomem atramentu w drukarce dotyczą tylko wiedzy. Jeśli wiesz więcej o swojej drukarce, będziesz wiedział, jak poradzić sobie z sytuacją i nikt nie będzie w stanie Cię oszukać.

Co więc oznacza ostrzeżenie o niskim poziomie atramentu z Twojej drukarki? Czy powinieneś tego posłuchać? Czy należy wymienić wkłady atramentowe zaraz po otrzymaniu ostrzeżenia? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Sztuczka dotycząca niskiego poziomu atramentu w drukarce No.1

Największą sztuczką związaną z niskim poziomem atramentu, jaką kiedykolwiek zastosowali producenci drukarek, było przekonanie konsumentów, że wkład atramentowy ma niski poziom atramentu, nawet jeśli tak nie było.

Niski poziom tuszu – Centrum Tuszy i Tonerów

Tak więc największą sztuczką związaną z niskim poziomem atramentu w drukarce, jaką możemy zdradzić naszym klientom, jest poznanie definicji, co tak naprawdę oznacza to przerażające ostrzeżenie o niskim poziomie atramentu.

Nie jest to łatwe do zrozumienia. W Internecie jest wiele informacji i dezinformacji dotyczących ostrzeżeń o niskim poziomie atramentu w drukarce. Większość informacji różni się w zależności od osobistej opinii autora.

Istnieją głównie dwie szkoły myślenia, jeśli chodzi o ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu. Pierwsza mówi, że producenci drukarek celowo utwierdzają cię, że twoja drukarka wyświetla ostrzeżenie o niskim poziomie atramentu, mimo że twój wkład atramentowy nadal zawiera atrament. Zwolennicy tej szkoły myślenia nazywają to sztuczką polegającą na niskim poziomie atramentu wykorzystywaną przez producentów w celu uzyskania większych zysków.

Druga szkoła myślenia jednak różni się w tej ocenie. Zwolennikami tej szkoły myślenia są zwykle znawcy branży i eksperci w dziedzinie druku. Eksperci ci twierdzą, że drukarki muszą ostrzegać o niskim poziomie atramentu, zanim wyczerpie się wkład atramentowy.

Według tych ekspertów, jeśli wkład atramentowy wyczerpie się, może to w rzeczywistości doprowadzić do uszkodzenia drukarki. Logika jest taka, że ​​gdy nie ma wystarczającej ilości płynu we wkładzie atramentowym, pojemnik zaczyna się nagrzewać. Gdy pojemnik się nagrzewa, kończy się to uszkodzeniem głowicy drukarki, która i tak jest najbardziej wrażliwą i najważniejszą częścią drukarki.

Ponadto eksperci w regularnych odstępach czasu podnoszą wydajność drukarki. Chodzi o to, że ponieważ współczesna drukarka jest co najmniej trzy do czterech razy bardziej wydajna, mogą sobie pozwolić na marnowanie trochę atramentu, jeśli będzie to chronić drukarkę na dłuższą metę.

Niezależnie od tego, czy jest to chciwość, czy techniczna siatka bezpieczeństwa, pewne jest to, że każda drukarka używa sztuczki z niskim poziomem atramentu, w której ostrzeżenie nie oznacza bezpośrednio, że wkład atramentowy jest pusty. W rzeczywistości w Centrum Tuszy i Tonerów uważamy, że jest to połączenie zarówno technicznej siatki bezpieczeństwa, jak i chciwości, które powodują marnotrawstwo atramentu.

Teraz, gdy zrozumiałeś sztuczkę producenta dotyczącą niskiego poziomu atramentu, możesz użyć własnej sztuczki o niskim poziomie atramentu. To naprawdę elementarne. Wszystko, co musisz zrobić, to kontynuować korzystanie z drukarki nawet po wyświetleniu ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu, jeśli drukarka na to pozwala.

Większość drukarek pozwoli ci uruchomić drukarkę jeszcze kilka razy, zanim całkowicie cię wyłączy. Dlatego najprostszą rzeczą do zrobienia jest zignorowanie tych ostrzeżeń o niskim poziomie atramentu i kontynuowanie drukowania.

Sztuczka dotycząca niskiego poziomu atramentu w drukarce No.2

Poznaj różne rodzaje stosowanych procesów.

Bez względu na to, czy producenci stosują te sztuczki związane z niskim poziomem atramentu, aby chronić drukarkę lub wyściełać swoje kieszenie, posiadanie tej wiedzy jest przydatne. Przydatne jest również zrozumienie, jak działają ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu w drukarce.

Elektronika wkładów atramentowych -Centrum Tuszy i Tonerów

Jaka technologia kryje się za ostrzeżeniami o niskim poziomie atramentu?

W jaki sposób drukarka decyduje, kiedy zacząć niepokoić Cię ostrzeżeniami o niskim poziomie atramentu?

Jakie są sztuczki związane z niskim poziomem atramentu w drukarkach niskotonowych, których używają różni producenci?

Oto kilka pytań, które pozwolą lepiej zrozumieć, jak działają ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu w drukarkach. Różni producenci oryginalnego sprzętu (OEM) wkładów atramentowych do drukarek stosują w tym celu różne technologie. Większość z nich można podzielić na następujące kategorie.

Czujniki optyczne

Niektórzy producenci OEM używają optyki do wdrażania ostrzeżeń o niskim poziomie atramentu. W takich przypadkach czujnik optyczny jest używany do kierowania światła o bardzo niskim natężeniu przez pryzmat na spodzie wkładu atramentowego. To światło odbija się od atramentu wewnątrz wkładu atramentowego i jest odbierane przez czujnik optyczny.

Charakter odbijania się światła różni się w zależności od różnych poziomów atramentu we wkładzie. Ten czujnik optyczny jest zaprogramowany do wysyłania wiadomości do komputera, gdy poziom atramentu spadnie do określonego punktu wewnątrz wkładu atramentowego. Tę technikę można zobaczyć w działaniu w drukarkach marki Canon.

Chipy elektroniczne

Zdecydowana większość producentów OEM używa chipów elektronicznych do wdrażania ostrzeżeń o niskim poziomie atramentu. Chociaż różni producenci mają własne wersje z unikalnymi modyfikacjami, podstawowe założenie pozostaje takie samo.

To, co się tutaj dzieje, to fakt, że wkład atramentowy zawiera układ scalony. Ten chip ma podwójną rolę w wielkim schemacie. Po pierwsze, śledzi ilość zużytego atramentu z wkładu atramentowego.

Ponieważ zawiera rejestr całkowitej ilości atramentu we wkładzie atramentowym, może wysłać ostrzeżenie do komputera, gdy drukarka zużyje określoną ilość atramentu.

Drugim celem tego elektronicznego chipa jest uczynienie wkładów atramentowych OEM wyjątkowymi. Oznacza to, że chip elektroniczny weryfikuje, czy wkład atramentowy instalowany w drukarce jest oryginalny, czy kompatybilny. Tego typu chipy można zobaczyć w drukarkach marki Epson.

Systemy odporne na głupców

Innym sposobem, w jaki producenci OEM stosują ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu, są wkłady atramentowe, znajdujące się drukarkach. Są to szczególnie drogie wkłady atramentowe, ponieważ są dostarczane z głowicami drukarki.

Zawierają również specjalistyczne chipy elektroniczne, takie jak te wymienione powyżej. Jednak te elektroniczne chipy są szczególnie bezlitosne. Te chipy nie tylko wysyłają wiadomość do komputera, że ​​wkład atramentowy jest na wyczerpaniu, ale także blokują pracę drukarki do czasu wymiany wkładów atramentowych.

Sztuczka 3: Poznaj swoje możliwości

Największą sztuczką związaną z niskim poziomem atramentu w drukarce jest poznanie swoich możliwości. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć marnowania atramentu we wkładach atramentowych. Co ważniejsze, w zależności od używanego wkładu atramentowego i systemu, na którym opiera się, aby wyświetlać ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu, odpowiednia sztuczka z atramentem ulegnie zmianie. Oto kilka sztuczek.

  • Jedną z metod jest wyjęcie wkładu atramentowego i energiczne potrząśnięcie przed ponownym włożeniem.
  • Wkłady atramentowe, które mają wbudowane pamięci w układach elektronicznych, można zresetować. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć spinacza do papieru, aby nacisnąć przycisk resetowania w małym otworze, który powinien znajdować się w pobliżu obwodów elektronicznych na wkładzie atramentowym.
  • Jeśli nie ma przycisku resetowania, zawsze możesz spróbować zakryć złote lub miedziane styki przezroczystą taśmą klejącą.
  • Jeśli żadna z tych technik nie działa, może pomóc włożenie wkładu atramentowego do lekko ciepłej wody, ponieważ ciepło pozwala na stopienie się atramentu i gromadzenie się go na dnie.

Na koniec dnia najlepszą sztuczką związaną z niskim poziomem atramentu w drukarce jest kupowanie zamiennych wkładów atramentowych. Są tańsze, działają zazwyczaj bez zarzutów i są również bardzo wydajne. W hurtowej sprzedaży atramentów jesteśmy dumni z naszych kompatybilnych wkładów atramentowych, ponieważ działają i są wyjątkowo tanie!