Tusz, czy toner? Czyli co wybrać dla biznesowych potrzeb druku?

Zdaniem wielu z nas atramenty i tonery do drukarek to jedna z najbardziej uciążliwych rzeczy do kupienia. Dlaczego? Ponieważ, nie tylko są drogie jeśli nie trafi Ci się żadna porządna hurtownia tuszy do drukarek, ale także są dość kłopotliwe – dosłownie setki wkładów są dostępne od wielu różnych producentów i do tak samo wielkiej ilości typów drukarek.

Aby ułatwić sobie poruszanie się w często zagadkowym świecie wkładów do drukarek, przyjrzymy się typom dostępnych wkładów i przedstawimy kilka wskazówek, które najlepiej sprawdzą się w zależności od ich zastosowania, wymagań klienta oraz typu drukarki.

Atrament i toner – jaka jest różnica?

Bez wątpienia pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć zanim zacznie Cię interesować sama hurtownia tonerów do drukarek jest różnica między tuszem a tonerem. Tutaj omówimy oba, aby pomóc Ci zrozumieć, w jaki sposób różnią się te dwie substancje, które ma do zaoferowania każdy producent tonerów.

Wkłady atramentowe

Zawierające pewną ilość czarnego lub kolorowego ciekłego tuszu, wkłady atramentowe są używane wyłącznie w drukarkach atramentowych. Drukarki atramentowe są wyposażone w szereg wydajnych dysz atramentowych, które służą do rozpylania płynnego tuszu na stronę, gdy jest to wymagane. Atrament zawiera złożoną mieszankę pigmentów i barwników, co zapewnia bardziej dokładny kolor.

Kasety z tonerem

W istocie – toner to suchy, złożony proszek zawierający mikroskopijne cząstki z tworzywa sztucznego. Toner wykorzystywany jest w druku laserowym, przy czym proszek jest ładowany elektronicznie, podgrzewany i nakładany na papier za pomocą obracającego się bębna wewnątrz urządzenia. Ten proces pozwala na szybkie i wydajne drukowanie – szczególnie w przypadku dużych zleceń.

A więc – co jest lepsze?

Odwieczna debata na temat atramentu i tonera zależy od wielu czynników np. ogólnego wykorzystania, jak również wymagań co do jakości druku, oraz przeznaczonego budżetu na druk.

Zerknijmy na zalety i wady tonera i wkładów atramentowych pod względem kosztów, jakości obrazu i wydajności, aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji, która opcja jest dla Ciebie.

Koszt

Jeśli chodzi o początkowy koszt zakupu, wkłady atramentowe są znacznie tańsze niż lasery, przy czym średnia wymiana atramentu kosztuje raz mniej w przypadku wkładu laserowego. Można też uznać, że wkłady laserowe mają zazwyczaj znacznie większą wydajność i są w stanie wytworzyć o wiele więcej stron na kasetę niż wkład atramentowy. Tak naprawdę to zależy od twojego użycia. Jeśli drukujesz tylko sporadycznie, drukarka atramentowa prawdopodobnie będzie tańsza, jeśli drukujesz często i często, laser może okazać się najbardziej opłacalny w dłuższej perspektywie.

Pamiętaj też, że jeśli zainwestujesz w najnowszą, wysokowydajną drukarkę atramentową, przekonasz się, że jej wydajność jest bardzo podobna do tej z ramienia drukarek laserowych. Ale znowu – to którą ostatecznie powinieneś wybrać zależy od sposobu użytkowania i od tego, ile jesteś gotów wydać na nową drukarkę z najwyższej półki.

Ten wpis został opublikowany w$ s i oznaczony jako$ s.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *