Drukarka do etykiet kurierskich- czy opłaca się ją zakupić?

Drukarka Dymo - Centrum Tuszy i Tonerów

Odpowiedź na to pytanie ma związek z charakterem Twojej działalności. Jeśli wysyłasz małe ilości paczek tygodniowo, zakup drukarki etykiet kurierskich może okazać się zbędnym wydatkiem. W takiej sytuacji przygotowywanie i naklejanie listów przewozowych przy wykorzystaniu standardowej drukarki w zupełności podoła Twoim oczekiwaniom.

Natomiast jeśli prowadzisz firmę działającą w branży e-commerce lub inną, w której nadajesz przesyłki masowo, drukarka do etykiet kurierskich przyniesie Ci wiele wymiernych korzyści. Co zyskasz?

  • szybkie generowanie listów przewozowych,
  • możliwość sparowania urządzenia z programem zarządzającym wysyłką,
  • trwały druk wysokiej jakości,
  • możliwość przygotowania zindywidualizowanych etykiet kurierskich.

Jak widać, korzyści jest dużo i wynikają one nie tylko z przyspieszenia procesu wysyłki, ale także z możliwości wykorzystania drukarki etykiet kurierskich do celów marketingowych.

Drukarka etykiet kurierskich – jakie korzyści daje?

Warto rozwinąć wymienione powyżej zalety zakupu drukarki etykiet kurierskich. Czy podniesienie szybkości pracy wynika jedynie z wydajnego działania urządzenia drukującego? Niekoniecznie. Uzyskanie sprawnego przygotowywania listów przewozowych wynika przede wszystkim z możliwości połączenia urządzenia z programem obsługującym wysyłkę lub innym, popularnie stosowanym narzędziem. Możesz drukować naklejki z Excela lub czerpać dane adresowe z programu Outlook. To nie tylko znaczne ułatwienie dla pracowników, ale także zminimalizowanie powstawania pomyłek, takich jak błąd w adresie, który może wydłużyć czas dostarczenia paczki. 

Szybkość pracy jest związana także z technologią drukowania. Urządzenie tworzy gotowe listy przewozowe w formie naklejek, które wystarczy jedynie nakleić na paczkę. Nie trzeba wykorzystywać do tego dodatkowych narzędzi, ani dopisywać dodatkowych danych na przesyłce. Wystarczy stworzyć list przewozowy przy użyciu wykorzystywanego narzędzia informatycznego, wydrukować go i przykleić. Całość trwa znacznie krócej niż przy użyciu tradycyjnych metod. 

Sporą zaletą drukarek etykiet kurierskich jest także wysoka jakość wydruku, co jest niezwykle istotne w branży logistycznej. Paczki są przewożone w różnych warunkach, często bywają narażone na wpływ czynników zewnętrznych. Dobrej jakości, nieblaknący i nierozmazujący się druk zapewnia pełną czytelność etykiety i gwarantuje dostarczenie przesyłki bez opóźnień. 

Rozwińmy więc wymienione powyżej zalety zakupu drukarki etykiet kurierskich. Czy pozwoli nam podnieść szybkość pracy, oraz czy wynika to jedynie z wydajnego działania urządzenia drukującego? Niekoniecznie. Wynik sprawnego przygotowywania listów przewozowych uzyskujemy przede wszystkim z możliwości połączenia urządzenia z programem obsługującym wysyłkę lub innym, popularnie stosowanym narzędziem. Możemy drukować naklejki z Excela lub czerpać dane adresowe z programu Outlook. To zminimalizowanie powstawania pomyłek, takich jak błąd w adresie, który skutkuje wydłużeniem czasu dostarczenia paczki, oraz znaczne ułatwienie dla pracowników podczas wykonywanej pracy.

Ogromną zaletą drukarek etykiet kurierskich jest także wysoka jakość wydruku, co jest niezwykle istotne w branży logistycznej. Dobrej jakości, nierozmazujący i nieblaknący się druk zapewni przejrzystą czytelność etykiety i gwarantuje dostarczenie przesyłki bez opóźnień. 

Jaką zatem należy wybrać drukarkę do etykiet?

Pewnie zastanawiasz się, jaką wybrać drukarkę, by podołała Twoim oczekiwaniom? Tu musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest zdecydowanie się na konkretną technologię wydruku. Dwie najczęściej spotykane metody nanoszenia danych na etykiety kurierskie to:

Drukarka Dymo - Centrum Tuszy i Tonerów
Drukarka Dymo – Centrum Tuszy i Tonerów
  • termiczna,
  • termotransferowa.

Metoda termiczna opiera się na wypalaniu przesłanych danych na nośniku, czyli bezpośrednio na naklejce. Zaletą tego rozwiązania są niskie koszty eksploatacyjne. Drukarka nie wymaga stosowania tuszutonera ani innych materiałów eksploatacyjnych, a samo urządzenie jest tańsze w zakupie. Natomiast jeśli wysyłasz paczki, które wędrują do odbiorców po kilka dni, oraz posiadasz pewność, że kurierzy obchodzą się z nimi w prawidłowy sposób, wybór drukarki termicznej będzie dla Ciebie najbardziej trafiony. 

Metoda termotransferowa polega na nanoszeniu dany na etykietę za pośrednictwem taśmy i barwnika. Choć takie rozwiązanie jest droższe w eksploatacji, to zapewnia bardzo wysoką trwałość. Dlatego jest polecane w przypadku wysyłki towarów na duże odległości. Druk transferowy zachowuje bowiem czytelność przez bardzo długi okres czasu – nie blednie i nie rozmazuje się. Zatem polecany wybór w przypadku bardziej zaawansowanych potrzeb.