Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Tusze HP  

Dedykowane są do drukarek atramentowych. Eksploatacja takich urządzeń wiąże się z koniecznością regularnej wymiany tuszu. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej drukarki, warto sprawdzić ile kosztują wykorzystywane w niej tusze. Intensywne użycie „atramentówek” będzie bowiem równoznaczne z częstszym sięganiem do portfela. Co do zasady wyróżniamy dwa rodzaje tuszy do drukarek:
– tusz pigmentowy – nazwa wywodzi się od jego specyfiki. Zawiera drobne, stałe cząstki (pigmenty). Uznawany jest za odporny na warunki zewnętrzne, takie jak np. działanie promieni UV, tarcie czy zabrudzenia.
– tusz barwnikowy – inaczej kropelkowy. Jest przeciwieństwem pigmentowego i niestety jest słabo odporny na działania zewnętrzne. Jego zaletą jest wysoka jakość wydruku osiągana za pomocą maleńkich kropli tworzących jednorodny płyn.

Wybór odpowiedniego tuszu jest kluczowy dla sprawnego i bezawaryjnego działania drukarki. Tusz wysokiej klasy powinien być więc kompromisem między ceną, a jakością wydruku.